Krystian Kaczmarek poza finałem Indywidualnych Mistrzostw Świata

Podczas rozgrywanych w Lillehammer w Norwegii eliminacji do Indywidualnych Mistrzostwa Świata Krystian Kaczmarek zajął 8 miejsce i nie zdołał zakwalifikować się do sobotniego finału.

Nasz reprezentant, który po raz pierwszy startował w zawodach tej rangi nie może być do końca zadowolony ze swojego startu. W dwóch pierwszych konkurencjach (Springboard i STIHL Stock Saw) zajął miejsca poza pierwszą dziesiątką, a na swoim koncie miał zaledwie 7 punktów. Co potrafi pokazał w kolejnych trzech konkurencjach. W Single Buck zajął pierwsze miejsce, a wynikiem 00:14,55 sek. ustanowił nowy rekord Polski. W Standing Block Chop i w Underhand Chop plasował się w pierwszej piątce. Dzięki tym dobrym wynikom aż do końca walczył o awans. Niestety, w ostatniej konkurencji Hot Saw uzyskał wynik, który dał mu 12 lokatę, a w ostatecznej klasyfikacji zajął 8 miejsce. W eliminacjach zwyciężył reprezentant Kanady, a oprócz niego do finału zakwalifikowali się zawodnicy z Francji, Szwecji, Hiszpanii  i Węgier.

Dzisiaj w Håkons Hall w Lillehammer rozegrane zostaną Drużynowe Mistrzostwa Świata z udziałem drużyn z 24 krajów w tym z Polski. Polacy to jedyna drużyna, którą w całości tworzą przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych. Relację z zawodów będzie można śledzić w Internecie od godziny 19:00 tutaj