Polska drużyna uległa Kanadzie i odpadła z dalszej rywalizacji. Mistrzami Świata zawodnicy z Nowej Zelandii

W piątek 7 września 2012 roku  w Lillehammer w Norwegii polska drużyna rozpoczęła rywalizację w Drużynowych Mistrzostwach Świata. Zespół w składzie: Arkadiusz Drozdek, Jacek Groenwald, Krystian Kaczmarek i Krzysztof Majewski w pierwszej rundzie pokonał zepół z Samoa. Polacy uzyskali niezły czas, który dał im 9 miejsce na 24 startujące drużyny i zapewnił bezpośredni awans do kolejnej rundy. W 1/8 finału naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się z zawsze groźną reprezentacją Kanady. Nasi zawodnicy nie poddali się i walczyli dzielnie do samego końca. Czas polskiego zepołu 1 min.15 sek. okazał się być o ponad 12 sekund lepszy od czasu z pierwszej rundy, ale do pokonania Kanadyjczyków to nie wystarczyło. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele ponad 4 sekund!

Nowym Mistrzem Świata został zespół z Nowej Zelandii, który w finale wyraźnie pokonał drużynę z USA. Najlepsi spośród krajów europejskich byli w tym roku zawodnicy ze Szwajcarii, którzy zajęli 4 miejsce. Walkę o podium przegrali z drużyną z Australii.