CHAMPIONS TROPHY 2015

Florencja, Włochy 15-16.05.2015

Champions Trophy 2015 - Florencja

Międzynarodowa elita spotka się 16 maja we włoskiej Florencji w ramach STIHL TIMBERSPORTS® Champions Trophy. Na placu Michała Anioła rozstrzygnie się kto zdobędzie tytuł Championa. W bajecznie pięknej toskańskiej metropolii okaże się, który z ośmiu sportowców zasłuży na miano najlepszego z najlepszych w najtrudniejszych zawodach. Do zdecydowanych faworytów należą:zwycięzca zeszłorocznych zawodów, Australijczyk Brad Delosa oraz mistrz świata z 2014 roku, Nowozelandczyk Jason Wynyard.

ZAWODNICY - NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Do udziału w tegorocznych zawodach Champions Trophy zakwalifikowali się najlepsi zawodnicy z Mistrzostw Świata 2014:
1. Jason Wynyard – Nowa Zelandia
2. Martin Komárek – Czechy
3. Brad Delosa – Australia
4. Dirk Braun - Niemcy
5. Stirling Hart – Kanada
6. Arden Cogar – USA
7. Christophe Geissler – Szwajcaria
8. Paolo Vicenzi – reprezentant gospodarzy (Włochy)

ROOKIE

Nowością Mistrzostw jest to, że w przeddzień (15 maja) odbędą się młodzieżowe zawody „Rookie" , które wyłonią zwycięzcę spośród ośmiu reprezentantów poszczególnych krajów. Zawodnicy wezmą udział w następujących konkurencjach:  stock saw, underhand chop, single buck i standing block chop. Zawodnik, który podczas wszystkich rund zbierze najwięcej punktów, zdobędzie tytuł młodzieżowego mistrza świata „Rookie".

„KTO RAZ PRZEGRA – ODPADA"

W Champions Trophy zawodnicy startują parami, rywalizując w czterech spośród 6 konkurencji STIHL TIMBERSPORTS®. Płynne przechodzenie z jednej konkurencji w drugą wymaga niebywałej kondycji, precyzji oraz taktyki, a zawodnicy walczą o cenne ułamki sekund na granicy wytrzymałości. Zawody otwiera konkurencja Stock Saw z użyciem pilarek spalinowych STIHL, następnie zawodnicy rywalizują w Underhand Chop z użyciem siekiery. Kolejno próbują swych sił w Single Buck - cięciu jednoosobową, dwumetrową piłą ręczną. W końcowej konkurencji – Standing Block Chop, symulującej ścinanie siekierą stojącego drzewa, zawodnicy muszą dać z siebie wszystko. O zwycięstwie decydują często setne części sekundy. W ubiegłym roku odbywające się w Budapeszcie zawody Champions Trophy zostały entuzjastycznie przyjęte przez ponad 2 000 zachwyconych widzów oglądających spektakularne zmagania mistrzów.