STIHL TIMBERSPORTS® Champions Trophy 2018

Michał Dubicki wśród najlepszych!

Sittard_uczestniczy

Sittard/Holandia, 16 października 2017 roku wyjaśniło się, kto będzie reprezentował Europę podczas zawodów STIHL TIMBERSPORTS® Champions Trophy w roku 2018. W zawodach w szranki stanęło 26 najlepszych zawodników z 14 europejskich krajów. Polskę reprezentowali: Krystian Kaczmarek i, debiutujący w międzynarodowych zawodach, Michał Dubicki. Awans do przyszłorocznych zawodów mogło wywalczyć tylko sześciu najlepszych. Polacy spisali się znakomicie: Dubicki zajął świetną czwartą lokatę, a siódme miejsce i pierwszym rezerwowym został Krystian Kaczmarek. W zawodach zwyciężył Martin Komarek z Czech, przed Arminem Kuglerem z Austrii i Pierre Puybaretem z Francji.

STIHL TIMBERSPORTS® Champions Trophy to potężne wyzwanie dla zawodników. Ten ekstremalny sport wymaga olbrzymiej wytrzymałości, precyzji i zastosowania odpowiedniej taktyki: zawodnicy startują dwójkami, a ich zadaniem jest przecięcie lub przerąbanie potężnych kłód drewna w czterech konkurencjach następujących bezpośrednio po sobie. W Sittard, po wykonaniu zadania, zaledwie po kilku minutach przerwy, zawodnicy wracali na scenę, aby ponownie zmierzyć się kłodami drewna. Czas przeznaczony na regenerację był wyjątkowo krótki, więc o sukcesie decydowały przede wszystkim moc, wytrzymałość i siła woli. Tylko ośmiu zawodników ukończyło oba starty w czasie poniżej dwóch minut. Tym większe brawa dla naszych reprezentantów – obaj znaleźli się w najlepszej ósemce. W ten sposób Michał Dubicki z Konar k. Rawicza, startujący po raz pierwszy w zawodach tej rangi, zapewnił sobie awans na przyszłoroczne zawody Champions Trophy, a Krystian Kaczmarek z Ostoji (woj. wielkopolskie) został rezerwowym.

Teraz przez zawodnikami STIHL TIMBERSPORTS® kolejne wyzwanie. Już 3 i 4 listopada w norweskim Lillehammer odbędą się Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS®. Wśród ponad 100 zawodników z całego świata nie zabraknie reprezentantów Polski. Wystąpią oni w zawodach indywidualnych i drużynowych. Mistrzostwa będzie można śledzić na żywo.

Spektakularne konkurencje, które fascynują widzów

STIHL TIMBERSPORTS® Series to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, wyczynowej siekiery i specjalnej piły ręcznej. Historia pierwszych zawodów sięga roku 1870. 21 lat później odbyły się na Tasmanii pierwsze Mistrzostwa Świata. Od tego momentu sport ten zyskuje coraz większą popularność na świecie. Trafia do Ameryki Północnej oraz do Europy. Prawie wszystkie konkurencje: trzy z użyciem siekiery i trzy z użyciem pilarki/piły, nawiązują do tradycyjnej pracy wykonywanej przez drwali w lesie. W tradycyjnych zawodach STIHL TIMBERSPORTS® odbywających się na całym świecie od maja do października, rozgrywanych jest 6 konkurencji – Springboard, Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop i Hot Saw. W zawodach drużynowych w Mistrzostwach Świata i Champions Trophy nie rozgrywa się konkurencji Springboard i Hot Saw. Mistrzostwa Świata śledzą na żywo tysiące fanów, a zawody transmitowane w różnych stacjach telewizyjnych obserwują miliony widzów na całym świecie.

Eliminacje Eliminacje do Champions Trophy 2018