European Trophy 2018 w Katowicach

Poznaliśmy najlepszych drwali w Europie!

European Trophy 2018

W miniony weekend (6 i 7 października) odbyły się kolejne niezwykle emocjonujące zawody STIHL TIMBERSPORTS®. Już za nami pełne wrażeń dwa dni, w których pod katowickim Spodkiem widzowie mieli możliwość podziwiać zmagania najlepszych europejskich zawodników. Wielką atrakcją był także fakt, że po raz pierwszy w Polsce wszyscy fani ekstremalnego cięcia i rąbania drewna mieli okazję zobaczyć rywalizację kobiet. Na Śląsk zawodniczki zjechały się z 5 europejskich państw by mieć okazję zaprezentować przed publicznością swoje nietuzinkowe umiejętności.

Polish Trophy 2018 – Najlepsi polscy zawodnicy!
W sobotę dzień rozpoczęliśmy od konkurencji mężczyzn w ramach zawodów Polish Trophy. Wyzwania podjęli się czołowi polscy zawodnicy. Z wymagającymi niezwykłej siły i szybkości konkurencjami najlepiej poradził sobie Arkadiusz Drozdek i to właśnie aktualny Mistrz Polski STIHL TIMBERSPORTS® stanął na najwyższym stopniu podium. Na miejscu drugim rywalizację zakończył Robert Adamowicz, natomiast na pozycji trzeciej uplasował się Marcin Darga.

Polish Woman Cup 2018 – Zmagania kobiet po raz pierwszy w Polsce!
Tego samego dnia po raz pierwszy w Polsce zostały rozegrane zawody, w których do rywalizacji w sportowym cięciu i rąbaniu drewna przystąpiły najlepsze zawodniczki z Europy! Polskie barwy podczas zawodów kobiet godnie reprezentowała pierwsza Polka poważnie zajmująca się tym niezwykle wymagającym sportem ekstremalnym – Julia Królik, ostatecznie zajmując wysokie czwarte miejsce. Na podium zawodów Polish Woman Cup 2018 stanęły kolejno na pierwszym miejscu szwajcarska zawodniczka Yolanda Hagmann, natomiast pozostałe miejsca podium zdobyły zawodniczki z Niemiec. Na miejscu drugim rywalizację zakończyła Alurn Uebing, a na najniższym stopniu podium stanęła Nina Pokoyski.

European Trophy 2018 - Niedziela z europejską elitą!
Po zaciętej walce w różnorodnych konkurencjach, sprawdzających techniczne umiejętności zawodników, ich dyspozycję fizyczną oraz odporność na stres, poznaliśmy ostateczne wyniki zawodów European Trophy 2018 odbywających się w niedzielę, 7 października w Katowicach. Na Śląsk przyjechało dwudziestu najlepszych zawodników z całej Europy. Zwyciężył Martin Komarek z Czech z czasem 1:05,08. Polskę reprezentowało dwóch zawodników, Michał Dubicki (Konary, woj. wielkopolskie) zajął 8. miejsce, a Jacek Groenwald (Połczyno woj. pomorskie) zakończył rywalizację na 11. pozycji.

Team World Championship 2018 - Już niedługo mistrzostwa świata w Liverpoolu!
Jeszcze w tym miesiącu czeka nas kolejna wielka impreza w świecie Timbersportu. Już 19-20 października w Liverpoolu polscy drwale będą bronić tytułu wicemistrzów świata. Zeszłoroczny wynik Polaków był wielkim sukcesem, zważywszy na to, że w naszym kraju ta dyscyplina sportu dopiero zyskuje na popularności.
Przeczytaj zapowiedź mistrzostw świata.
 

Tabela zawodów European Trophy 2018 w Katowicach:

 1. Martin Komarek -  CZE
 2. Armin Kugler -  AUT
 3. Martin Kalina -  CZE
 4. Robert Ebner -  GER
 5. Paolo Vicenzi -  ITA
 6. Elgan Paugh -  GBR
 7. Andrea Rossi -  ITA
 8. Michał Dubicki -  POL
 9. Koen Martens -  BEL
 10. Pierre Puybaret -  FRA
 11. Jacek Groenwald -  POL
 12. Ferry Svan -  SWE
 13. Calle Syadling -  SWE
 14. Danny Mahr - GER
 15. Christophe Geissler -  SUI
 16. Vebjørn Sønsteby -  NOR

 

STS Katowice 📺 Relacja video z zawodów

Polish Trophy i Polish Woman Cup. Zabacz zapis z transmisji na żywo z Katowic z dnia 06.10.2018 roku.

Zobacz relację video
STS 📺 Relacja video z zawodów

European Trophy. Zabacz zapis z transmisji na żywo z Katowic z dnia 07.10.2018 roku.

Zobacz relację video
📝 Polish Woman Cup 2018 - Wyniki zawodów

Pobierz wyniki w formacie PDF.

Wyniki Polish Woman Cup 2018 Katowice (PDF, 333.09 kB)
📝 Polish Trophy 2018 - Wyniki zawodów

Pobierz wyniki w formacie PDF.

Wyniki Polish Trophy 2018 Katowice (PDF, 326.95 kB)
📝 European Trophy 2018 - Wyniki zawodów

Pobierz wyniki w formacie PDF.

Wyniki European Trophy 2018 Katowice (PDF, 255.33 kB)