Historia zawodów

od tego się zaczęło

STIHL TIMBERSPORTS® Series to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, siekiery i piły ręcznej. Zawody narodziły się w Stanach Zjednoczonych. Przed laty, aby wyłonić najlepszego spośród siebie, drwale organizowali lokalne zawody w rąbaniu drewna. Z biegiem czasu z lokalnych rozgrywek narodziła się idea organizacji profesjonalnych zawodów sportowych.

W roku 1985 ANDREAS STIHL  wspólnie z kanałem sportowym ESPN powołali do życia STIHL TIMBERSPORTS® Series jako serię zawodów o charakterze mistrzostw, organizowanych w Stanach Zjednoczonych. W roku 2001 zawody trafiły do Europy, a w roku 2003 do Polski. W naszym kraju zawody organizowane są wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, a zawodnicy są czynnymi członkami OSP.

Lata doświadczeń zaowocowały rozwinięciem profesjonalnych standardów organizacyjnych i sportowych a sami zawodnicy otrzymują aktywne wsparcie w treningach. Zawody STIHL TIMBERSPORTS® Series odbywają się na poziomie krajowym oraz na poziomie międzynarodowym. I to właśnie Mistrzostwa Świata i Drużynowe Mistrzostwa Europy i Świata stanowią punkt kulminacyjny sezonu.

Zawody STIHL TIMBERSPORTS® Series cieszą się coraz większą popularnością, a relacje online przyciągają każdego roku widzów z całej Europy.