XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników - Kruszwica 2014

STIHL® TIMBERSPORTS® Series

Kruszwica 2014 Zoom

Kruszwica, 19 lipca 2014. Przy bezchmurnym niebie i lejącym się z nieba żarze w malowniczo położonym nad jeziorem Gopło Amfiteatrze rozegrane zostały XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL® TIMBERSPORTS® Series. Przed ponad 3.000 fanów wypełniającymi kruszwicką arenę swoje umiejętności w posługiwaniu się siekierą i piłą zaprezentowało 10 najlepszych polskich zawodników. Dzięki zwycięstwu w konkurencjach Underhand Chop i Hot Saw oraz wysokim lokatom w pozostałych, tytuł Mistrza Polski zdobył Arkadiusz Drozdek. Tym samym zielonogórzanin zapewnił sobie start w listopadowych Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną w Innsbrucku w Austrii. Drugie miejsce zajął Marcin Juskowski ze Szkaradowa (wielkopolskie), a na trzecim stopniu podium, po raz pierwszy w karierze, stanął Jacek Groenwald z Pucka (pomorskie).

Mistrzostwa znakomicie rozpoczęli Jacek Groenwald, który zwyciężył w pierwszej konkurencji – Springboard i Marcin Juskowski, który po rozegraniu czterech konkurencji znajdował się na prowadzeniu. Wówczas znakomitym finiszem popisał się Arkadiusz Drozdek i rzutem na taśmę zdobył kolejny tytuł mistrzowski. Z brakiem szczęścia miał do czynienia uczestnik rozegranych w maju br. w Budapeszcie zawodów Champions Trophy - Krystian Kaczmarek. Niestety, pech w konkurencji Springboard i konieczność powtórnego uruchamiania pilarki w Hot Saw spowodowały, że nawet dobre rezultaty w pozostałych konkurencjach nie wystarczyły do zajęcia miejsca na podium. Ostatecznie Kaczmarek zajął w Mistrzostwach czwarte miejsce.
Warto wspomnieć, że zawodników do boju zagrzewały Miss Polski 2013 Ada Sztajerowska oraz Miss Ziemi Łódzkiej 2014 Ilona Krawczyńska. Dzięki tranmisji live przebieg zawodów i piękne dziewczyny można było oglądać na żywo w Internecie.

Dzięki uprzejmości redakcji miesięcznika DRWAL, można tutaj obejrzeć filmik z zawodów: youtube.pl

timber WYNIKI - Kruszwica 2014

Oficjalne wyniki XI Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® Series w Kruszwicy

Tabela wyników (PDF, 147.32 kB)
Timber Kruszwica 2014 Kruszwica 2014

Tutaj można zapoznać się z broszurą poświęconą Mistrzostwom Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® Series w Kruszwicy

Broszura (PDF, 6.9 MB)