M-Tronic: Zimny start. Ciepły start. Zawsze optymalny start.

Nowa pilarka spalinowa STIHL MS 362 C-M

M-Tronic: Zimny start. Ciepły start. Zawsze optymalny start.

Nowa pilarka łańcuchowa  STIHL MS 362 C-M to optymalne osiągi już od momentu uruchomienia. Tryb pracy jest nieistotny - uruchamianie, eksploatacja, przerwa i ponowne uruchamianie. M-Tronic w każdej sytuacji elektronicznie dostosowuje czas zapłonu i precyzyjnie dozuje mieszankę. Wszystko to odbywa się z uwzględnieniem warunków zewnętrznych, takich jak temperatura, wysokość nad poziomem morza i jakość paliwa. Dzięki temu można skoncentrować się wyłącznie na swojej pracy i wykonywać ją od samego początku z optymalną mocą - niezależnie czy jest to ścinka, okrzesywanie czy przerzynka. 

Zalety systemu M-Tronic

Łatwy rozruch

System elektonicznie rozpoznaje rodzaj rozruchu, dzięki czemu na przełączniku znajduje się tylko jedna pozycja robocza - Start. System M-Tronic oblicza elektronicznie dokładną ilość paliwa. Uruchomienie urządzenia wymaga kilku pociągnięć linki rozruchowej bez konieczności zmiany ustawień i zaraz po uruchomieniu umożliwia energiczne i oszczędne przyspieszenie oraz szybką pracę.

Brak konieczności ręcznych ustawień gaźnika

System M-Tronic elektronicznie dostosowuje wymaganą ilość paliwa w gaźniku do każdej sytuacji: rozruch, praca na biegu jałowym, praca przy częściowym oraz pełnym obciążeniu. Wszystko to odbywa się z uwzlędnieniem warunków zewnętrznych. Rozwiązanie takie pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Zawsze optymalna moc silnika

Bazując na temperaturze silnika oraz jego obrotach sterownik w sposób ciągły kontroluje stan pilarki łańcuchowej i dozuje paliwo w taki sposób, aby operator zawsze mógł korzystać z optymalnej mocy silnika.

Doskonałe przyspieszenie

Elektroniczna regulacja czasu zapłonu oraz precyzyjne dozowanie paliwa sprawiają, że pilarkę łąńcuchową STIHL MS 362 C-M charakteryzuje dynamiczne przyspieszanie - nawet w przypadku rozruchu zimnego silnika.

Funkcja Memory

M-Tronic bezterminowo zapamiętuje ustawienia ostatniego użycia pilarki i przywołuje je po ponownym rozruchu urządzenia. Dzięki temu w przypadku uruchomienia urządzenia w tych samych warunkach zewnętrznych do dyspozycji mamy natychmiast pełną moc silnika. 

Technologia M-Tronic

Całkowicie elektroniczny system zarządzania pracą silnika M-Tronic czyni z pilarki STIHL MS 362 C-M prawdziwego partnera dla każdego profesjonalisty. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym system gwarantuje zawsze optymalną moc silnika. Serce systemu stanowi wyposażony w mikroprocesor sterownik, z elektronicznym wskaźnikiem temperatury i modułem zapłonowym. Mikroprocesor jest "mózgiem" układu, to do niego spływają wszystkie istotne informacje związane ze stanem urządzenia. Rezultat: precyzyjne, elektroniczne dozowanie paliwa - zależne od stanu pilarki i zewnętrznych warunków eksploatacji - to zaleta, której efektem jest zawsze optymalna moc silnika. System pozwala również zaoszczędzić czas i siły, ponieważ sprawia, że nie ma potrzeby korekty ustawień gaźnika.