Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS® 2018

Zwyciężył Arkadiusz Drozdek!

sts_team

XV Mistrzostwa Polski w Koszęcinie zakończone

Za nami pełna emocji, kolejna edycja zawodów STIHL TIMBERSPORTS®. W sobotę 11 sierpnia w Koszęcinie poznaliśmy Mistrza Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®. W październiku weźmie on udział w indywidualnych i drużynowych Mistrzostwach Świata w Liverpoolu, gdzie będzie bronić zdobytego w ubiegłym roku srebra w klasyfikacji drużynowej.

Latające wióry, warkot silników, trzask upadających kłód drewna – taka oprawa towarzyszyła najważniejszym zawodom, które 11 sierpnia rozgrywano w śląskim Koszęcinie. Po zaciętej walce w różnorodnych konkurencjach, sprawdzających techniczne umiejętności zawodników, ich dyspozycję fizyczną oraz odporność na stres, poznaliśmy zwycięzcę. Mistrzem Polski STIHL TIMBERSPORTS® już po raz dziesiąty w karierze został Arkadiusz Drozdek z Zielonej Góry.

W zawodach w odmianie sportowej STIHL TIMBERSPORTS® liczy się przede wszystkim siła fizyczna i szybkość. Znajduje to odbicie w konkurencjach, w jakich startują uczestnicy. W ramach STIHL TIMBERSPORTS® zawodnicy z herkulesową siłą przerąbują kłody drewna ostrymi jak brzytwa siekierami, odcinają kręgi drewna dwumetrowymi piłami ręcznymi i opanowują potężne piły łańcuchowe o mocy dochodzącej do nawet 80KM.

Istnieje szereg cech, które charakteryzują zawodników: wieloletnia i bogata tradycja, niesłabnąca chęć ustanawiania kolejnych rekordów, a także wspólne budowanie pozycji polskich zawodników w rankingu światowym, do którego przebojem wdarli się dzięki fantastycznej formie zespołu STIHL TIMBERSPORTS® na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Lillehammer. – Wysoki poziom jaki zaprezentowaliśmy podczas zawodów w Koszęcinie pozwala wierzyć, że tak w konkursach indywidualnych, jak i drużynowych, nie ma dla nas celów nieosiągalnych – przekonuje Arkadiusz Drozdek, na co dzień zielonogórski strażak, kapitan naszego srebrnego teamu z Norwegii.

Wszystkich entuzjastów zawodów w ścięciu i rąbaniu drewna uspokajamy – wielkie emocje wciąż przed nami. Mistrzostwa Polski nie kończą bowiem tegorocznego sezonu. Już 6 i 7 października w katowickim Spodku w ramach targów Fit Life Expo 2018 będzie można podziwiać kolejne zawody z serii STIHL TIMBERSPORTS®, w których wystąpią najlepsi europejscy zawodnicy. Wielką atrakcją będą również zawody kobiet, które zostaną zorganizowane po raz pierwszy w naszym kraju. Natomiast 19 i 20 października w Liverpoolu odbędą się Mistrzostwa Świata, na których biało-czerwona drużyna STIHL TIMBERSPORTS® będzie bronić historycznego tytułu Wicemistrzów świata.

Podium Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®

Arkadiusz Drozdek - 77 punkty
Jacek Groenwald - 73 punkty
Michał Dubicki - 51 punktów