Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS® za nami

Sensacyjne rozstrzygnięcia w stolicy!

sts_2019_waw

14 września przed stołeczną halą EXPO XXI, w trakcie niezwykle popularnych targów FIWE, odbyły się XVI edycja Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®. Sześć niezwykle wymagających fizycznie i technicznie konkurencji pozwoli wyłonić najlepszego zawodnika w sportowym cięciu i rąbaniu drewna w naszym kraju.

Wielogodzinna rywalizacja potężnych atletów, sześć konkurencji sprawdzających wszechstronne umiejętności i ułamki sekund, które decydowały o sukcesie lub jego braku. W sobotnich XVI Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® nie brakowało niczego. To był arcyciekawy pokaz ekstremalnego sportu, zakończony niespodzianką. Broniący tytułu dwunastokrotny mistrz Arkadiusz Drozdek tym razem stanął na najniższym stopniu podium, a triumfował po raz pierwszy Michał Dubicki - właściciel tartaku, mieszkający w Konarach k. Rawicza (woj. Wielkopolskie).

Wielka klasa dotychczasowego mistrza

Chociaż Dubicki był postrzegany jako jeden z najlepszych polskich drwali, jego triumf to niespodzianka. Faworytem był broniący tytułu Arkadiusz Drozdek, dwunastokrotny mistrz Polski i dominator na krajowej arenie. Tym razem musiał uznać wyższość Dubickiego oraz Krystiana Kaczmarka, który został wicemistrzem. Na nietypowym dla siebie miejscu, czyli najniższym stopniu podium, odnalazł się jednak znakomicie, pokazując klasę godną wielkiego mistrza.

- Serdecznie gratuluję Michałowi i Krystianowi, to żaden wstyd przegrać z tak dysponowanymi rywalami. Cieszę się, że poziom zawodów w naszym kraju cały czas idzie do góry. To daje nam duże nadzieje na sukces przed listopadowymi mistrzostwami świata, nasza reprezentacja w rywalizacji drużynowej powinna być naprawdę mocna – stwierdził zdetronizowany w sobotę król polskich zawodów w sportowym cięciu i rąbaniu drewna.