Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®

Jacek Groenwald najlepszy

mistrzostwa_polski_sts

W pierwszy wrześniowy weekend (3.09.2016) w Amfiteatrze we Władysławowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® Series. W zawodach wzięło udział 9 zawodników z całej Polski. Zawodnicy wystartowali w sześciu konkurencjach, w trzech rundach:

 

  • I runda: Underhand Chop, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop
  • II runda: Single Buck, Springboard
  • III runda: Hot Saw

Podczas Mistrzostw ustanowiony został nowy rekord Polski w konkurencji Springboard. Jacek Groenwald poprawił swój najlepszy rezultat i uzyskał nowy, rekordowy wynik 1:03,79 min. 

To właśnie Jacek Groenwald z Połczyna (pomorskie) został nowym Mistrzem Polski i będzie reprezentował nasz kraj w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Drugie miejsce zajął Marcin Juskowski ze Szkaradowa (wielkopolskie). Trzecie miejsce na podium zajął Krystian Kaczmarek z miejscowości Ostoje (wielkopolskie).

Podczas zawodów swoją przygodę z zawodami STIHL TIMBERSPORTS zakończyli długoletni zawodnicy: Kazimierz Dampc i Janusz Chmielewski. Dziękujemy, ze byliście z nami przez te wszystkie lata!   

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na śledzenie relacji ze startu naszych zawodników podczas Mistrzostw Świata STIHL TIMBERSPORTS, które zostaną rozegrane w tym roku w Stuttgarcie w dniach 11-12 listopada.

 

stihl_timbersport Wyniki - Władysławowo 2016

Poznaj wyniki tegorocznych Mistrzostw Polski