XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® SERIES

Arkadiusz Drozdek po raz kolejny Mistrzem Polski!

zawodnicy_ostroda

Ostróda, 4 lipca 2015. W upalne lipcowe popołudnie najlepsi polscy zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski w rywalizacji z użyciem pilarek spalinowych, pił ręcznych i siekier. Ostatecznie, po wyrównanej rywalizacji, tytuł Mistrza Polski po raz ósmy trafił do Arkadiusza Drozdka z Zielonej Góry. Będzie on reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata STIHL TIMBERSPORTS® SERIES, które po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną w dniach 13-14 listopada br. w Polsce, w Poznaniu.

Przepiękny Amfiteatr w Ostródzie nad jeziorem Drwęckim po raz pierwszy gościł najlepszych zawodników w posługiwaniu się pilarką spalinową, piłą ręczną i siekierą.
Zawody znakomicie rozpoczął Jacek Groenwald z Połczyna (woj. pomorskie), który po trzech pierwszych konkurencjach wyszedł na prowadzenie i z pozycji lidera przystąpił do startu w ostatniej, szóstej konkurencji. W Hot Saw uzyskał jednak słaby wynik i zdobył tylko 3 punkty, co skrzętnie wykorzystali jego konkurenci i zepchnęli go z podium.
O tym jak zacięta była rywalizacja niech świadczy fakt, że dwaj pierwsi zawodnicy zdobyli taką samą liczbę punktów. O wyłonieniu zwycięzcy zdecydował regulamin, zgodnie z którym przy równej liczbie zdobytych punktów, o zwycięstwie decyduje łączna suma uzyskanych czasów. A wszystkie konkurencje w najkrótszym czasie ukończył Arkadiusz Drozdek. Drugie miejsce zajął Marcin Juskowski, a na najniższym stopniu podium stanął Krystian Kaczmarek.

Zaraz po dekoracji Drozdek powiedział „Jestem bardzo zadowolony z faktu, że rzutem na taśmę udało mi się obronić tytuł Mistrza Polski. Z każdym rokiem rywalizacja jest coraz bardziej wyrównana i jest to dobra wiadomość dla naszych kibiców. Po kilku dniach odpoczynku rozpocznę przygotowania do startu w Mistrzostwach Świata. Mam nadzieję, że jako reprezentant gospodarzy osiągnę dobry rezultat"

wyniki Mistrzostw Oficjalne wyniki

Oficjalne wyniki XII Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® Series w Ostródzie.