Pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M z systemem M-Tronic

Doskonała technika w szczegółach

MS241 - Content image

Poręczna pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M ma do zaoferowania wiele praktycznych rozwiązań, które czynią ją maszyną idealną. Oprócz podstawowej wersji STIHL MS 241 C-M są dostępne również trzy inne typy. O szczegóły zapytaj najbliższego Autoryzowanego Dealera STIHL.

Silnik 2-MIX z układem przepłukiwania cylindra

Dynamiczna pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M odznacza się dużą mocą i wydajnością cięcia. Umożliwia to silnik STIHL 2-MIX o pojemności skokowej 42,6 cm³ i mocy 2,2 kW/ 3,0 KM. Silnik dwusuwowy 2-MIX to połączenie nowoczesnej technologii czterokanałowej z układem przepłukiwania wstępnego. Efektem tego rozwiązania jest wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów oraz redukcja emisji o 70%*, a także aż do 20%* mniejsze zużycie paliwa.

* w porówaniu z konwencjonalnymi silnikami dwusuwowymi STIHL bez technologii 2-MIX

Profesjonalny system antywibracyjny

Pilarki łańcuchowe STIHL MS 241 C-M charakteryzują się znacznie bardziej równomierną pracą. To efekt działania nowoczesnego, profesjonalnego systemu antywibracyjnego. Składa się on między innymi ze specjalnych sprężyn umieszczonych pomiędzy silnikiem a uchwytami. Elementy te redukują wibracje wytwarzane przez silnik i piłę łańcuchową. Wartość drgań wynosi 2,9m/s², co gwarantuje optymalne prowadzenie i oszczędność sił użytkownika.

Piła łańcuchowa o niskim poziomie wibracji i niskiej skłonności do odbić 3/8'' P Picco Super (PS3)

Nowa piła łańcuchowa określona jako „pełne dłuto” została opracowana z myślą o zastosowaniach profesjonalnych w leśnictwie i do pielęgnacji drzewostanów. Jej atuty to doskonała wydajność i jakość cięcia oraz znakomity komfort pracy.

Ciśnieniowa technologia odlewu magnezu i tłumik ze stali nierdzewnej

Obudowa silnika, wykonana z magnezu odlewanego ciśnieniowo i tłumik ze stali nierdzewnej decydują o niskim ciężarze urządzenia – zaledwie 4,7 kg. Te wysokiej jakości materiały gwarantują wytrzymałość i długą żywotność nowych pilarek łańcuchowych STIHL.

M-Tronic (M)

Od momentu uruchomienia pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M oferuje użytkownikom optymalną moc. Tryb pracy jest nieistotny – uruchamianie, eksploatacja, przerwa i ponowne uruchomienie. System M-Tronic precyzyjnie reguluje czas zapłonu w każdym zakresie obrotów i dozuje odpowiednią ilość paliwa biorąc pod uwagę temperaturę powietrza, wysokość n.p.m. oraz jakość paliwa. Teraz każdy użytkownik nowego modelu pilarki może w pełni skoncentrować się na swojej pracy.

Już po kilku sekundach pracy pilarką, silnik osiąga swoją optymalną moc. Teraz M-Tronic ustali optymalne parametry pracy, dostarczając odpowiednią ilość paliwa. Ręczna korekta ustawień gaźnika jest już niepotrzebna. Bez znaczenia są również zmieniające się warunki zewnętrzne takie jak wahania temperatury czy wysokość n.p.m. Nawet 25% udział etanolu w paliwie (E 25) nie wpływa na spadek mocy silnika.

System M-Tronic zapamiętuje ostatnio używane ustawienia robocze i przywraca je po ponownym uruchomieniu pilarki. Efektem elektronicznego sterownia po uruchomieniu bez konieczności zmiany ustawień. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy oszczędzają czas i nie tracą rytmu pracy.

Zawór dekompresyjny i system łatwego uruchamiania ElastoStart

Zawór dekompresyjny w połączeniu z ElastoStart redukuje w znaczący sposób siłę niezbędną do uruchomienia pilarki. Proces ten przebiega w ten sposób, że przy pociągnięciu za linkę rozrusznika, zawór dekompresyjny uwalnia część sprężonej mieszanki.

System filtrów o długiej żywotności z filtrem wstępnym i nowym filtrem HD2

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M posiada, podobnie jak STIHL MS 261, system filtrów powietrza o długiej żywotności. Ten nowoczesny system filtrów powietrza efektywnie usuwa zabrudzenia, a filtr wstępny odciąża filtr właściwy. Nowy filtr HD2, wykonany z polietylenu ma aż o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi, co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr jest ponadto wodoodporny, nie absorbuje oleju i można do łatwo czyścić. Okrągły kartusz filtra z szybkim zamknięciem umożliwia błyskawiczny montaż i demontaż bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Wszystko pod jedną pokrywą

Po poluzowaniu trzech śrub i zdjęciu obudowy można przystąpić do prac konserwacyjnych: sprawdzić stan filtra powietrza, skontrolować stan świecy zapłonowej i oczyścić ożebrowanie cylindra.

Praktyczne nakrętki pokrywy koła napędowego

Dzięki zastosowaniu zintegrowanych z pokrywą nakrętek ich zgubienie podczas wymiany piły nie będzie możliwe.

System tankowania STIHL

Zbiorniki paliwa i oleju mają duże otwory wlewowe, co zapewnia czyste i ekonomiczne napełnianie. Zbiornik paliwa wykonany jest z przejrzystego tworzywa co umożliwia  kontrolę stanu napełnienia. Opatentowane, specjalne korki zbiorników paliwa i oleju można zamykać i otwierać bez użycia jakichkolwiek narzędzi.