Nowe akumulatorowe kosy mechaniczne STIHL FSA 65 i FSA 85:

Przegląd

Przegląd

Nowe kosy akumulatorowe STIHL stanowią połączenie wieloletnich doświadczeń z zakresu budowy urządzeń mechanicznych, innowacyjnej techniki silników elektrycznych i technologii akumulatorów litowo-jonowych. Urządzenia te oferują użytkownikom znakomitą jakość marki STIHL.
Z dobrze wyposażonymi kosami akumulatorowymi STIHL trymowanie i koszenie przebiega sprawnie i komfortowo.

Akumulator litowo-jonowy

Mocne akumulatory litowo-jonowe 80 i 160 Wh w połączeniu z silnikiem elektrycznym EC zapewniają odpowiednią wydajność pracy nowych kos akumulatorowych. W zależności od urządzenia i typu akumulatora można pracować aż do 50 minut lub wykosić teren o powierzchni do 250 m². Prosty mechanizm ryglujący pozwala na szybką zmianę akumulatora.

*Czas pracy kosy akumulatorowej na jednym ładowaniu akumulatora zależy od typu urządzenia, zastosowanego akumulatora, rodzaju trawy i indywidualnego sposobu eksploatacji urządzenia.

Żyłkowa głowica tnąca AutoCut C 4-2

Kosy wyposażone są seryjnie w żyłkową głowicę tnącą AutoCut C 4-2. Długość cichej żyłki tnącej o średnicy 2,0 mm regulowana jest automatycznie po naciśnięciu głowicą żyłkową o podłoże. Kosy umożliwiają wykaszanie traw o wysokości do 20 cm. Głowica tnąca umożliwia bardzo szybką wymianę żyłki tnącej. W celu nawinięcia żyłki nie ma potrzeby otwieranie głowicy tnącej, ponieważ nawinięcie żyłki następuje od zewnątrz.

Średnica robocza

Średnice robocze 300 mm dla FSA 65 i 350 mm dla FSA 85 dobrano optymalnie do mocy akumulatorów.

Silnik elektryczny STIHL (EC) z elektroniczną regulacją

Silnik elektryczny STIHL (EC) funkcjonuje bez szczotek węglowych - w praktyce nie podlega on mechanicznemu zużyciu,a dodatkowo przewyższa skutecznością zwykłe silniki elektryczne. Wysoki moment obrotowy jest efektem zastosowania bezpośredniego napędu głowicy tnącej. Niski ciężar będący rezultatem tego rozwiązania przekłada się na wysoki komfort pracy.

Uchwyt obwiedniowy

Ergonomicznie uformowany uchwyt obwiedniowy regulować można bez użycia narzędzi za pomocą specjalnej śruby. Użytkownik może dopasować uchwyt do swojego wzrostu.

Przycisk blokady

Jest elementem bezpieczeństwa pracy za pomocą którego zablokować można pracę kosy mechanicznej. W ten sposób użytkownik kontroluje pracę urządzenia.

Osłona głowicy tnącej

Osłona montowana jest przy użyciu dwóch śrub. Chroni ona użytkownika przed ciętym materiałem a jednocześnie nie ogranicza pola widzenia.

Zawiesie

Umożliwia komfortowe przechowywanie urządzenia.

Zderzak dystansowy

Zderzak dystansowy jest przydatny podczas wykaszania wzdłuż przeszkód oraz na obrzeżach trawnika. Kosa akumulatorowa FSA 85 posiada zderzak dystansowy w wyposażeniu seryjnym, a w modelu FSA 65 jest dostępny jako wyposażenie dodatkowe.