Sezon 2020 w czasie epidemii

Plany na sezon 2020

plany_na_sezon_2020

W związku z pandemią COVID-19 organizatorzy STIHL TIMBERSPORTS podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznych zawodów w dotychczasowej formule m.in. zawodów European Trophy, które miały odbyć się 23 sierpnia w Wielkiej Brytanii oraz Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Świata zaplanowanych na 7-8 listopada, w Goeteborgu w Szwecji. Także Mistrzostwa Polski, których rozegranie planowane było w Helu w dniu 12 lipca, zostały odwołane. Te decyzje zostały podjęte w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno zawodników, widzów jak i organizatorów.  

Alternatywne rozwiązania, które umożliwią dokończenie sezonu

Aktualnie TIMBERSPORTS®  przygotowuje rozwiązania, które umożliwią rozegranie zawodów i dokończenie sezonu. Wszystkie zawody, ze względów bezpieczeństwa, rozegrane zostaną bez udziału publiczności.

Zawody odbędą jedynie pod warunkiem spełnienia lokalnych wymagań dotyczących organizacji wydarzeń, obowiązujących w dniu przeprowadzenia imprezy. Dodatkowo będziemy brać pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną i wszelkie ograniczenia dotyczące przemieszczania się w transporcie krajowym i międzynarodowym.

Wg stanu na dzień dzisiejszy harmonogram przedstawia się następująco:

Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS®  - 5 września godz. 17:00, Poznań

European Trophy - 8 listopada, Monachium

Indywidualne Mistrzostwa Świata - 29 listopada, Monachium