Nowozelandczyk Jason Wynyard ponownie Mistrzem Świata STIHL TIMBERSPORTS®

Australijczycy drużynowymi Mistrzami Świata 2016

publicznosc_wc

W rozegranych w Stuttgarcie, w Niemczech, w dniach 11-12 listopada 2016 roku Mistrzostwach Świata STIHL TIMBERSPORTS® ponownie zwyciężył Nowozelandczyk Jason Wynyard. Srebro zdobył Matthew Cogar z USA, a brąz Martin Komarek z Czech. W rywalizacji drużynowej zwyciężyli Australijczycy przez zespołem z Kanady i USA. Rywalizację w sportowym cięciu drewna obserwowało każdego dnia ponad 5.500 widzów w wypełnionej po brzegi Porsche Arena.

W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników z 22 krajów, w tym reprezentanci Polski, którzy tegorocznego startu nie będą jednak mogli zaliczyć do udanych. Mistrzowi Polski, Jackowi Groenwaldowi z Połczyna (pomorskie), nie udało się zakwalifikować do sobotniego finału. W eliminacjach, które rozegrane zostały w dniu 10 listopada zajął 6 miejsce, ale tylko 5 pierwszych zawodników zapewniło sobie awans do finału. Polska drużyna w składzie: Artur Krupiński, Robert Adamowicz, Krystian Kaczmarek i Jacek Groenwald została sklasyfikowana na 15 miejscu wśród 22 zespołów.
W trakcie zawodów ustanowione zostały dwa nowe rekordy świata: indywidualnie, Stirling Hart z Kanady zakończył konkurencję Springboard w znakomitym czasie 35,67 sek., a drużynowo zespół Australii zakończył rywalizację w ciągu 46,45 sek.