Zabezpiecz kosiarkę przed zimą

Jak zabezpieczyć kosiarkę STIHL przed zimą

Jak Wasza kosiarka jest przygotowana do zimy? Podczas przechowywania kosiarki w okresie zimowym należy pamiętać o kilku wskazówkach, których przestrzeganie sprawi, że powita ona wiosnę w doskonałej formie.

Usunąć resztę paliwa
Przed przerwą zimową należy opróżnić zbiornik paliwa. Powód: paliwo znajdujące się w zbiorniku przez dłuższy okres starzeje się, co możne spowodować problemy z uruchomieniem wiosną. Jeśli w zbiorniku pozostało trochę paliwa, należy pozostawić kosiarkę na biegu jałowym do momentu, aż silnik zgaśnie.

Skontrolować poziom oleju
Nawet przed przerwą zimową poziom oleju powinien być prawidłowy. Powód: urządzenie powinno być stale gotowe do pracy. Jeśli to konieczne, należy wymienić olej lub zwrócić się z tym do Autoryzowanego Dealera firmy STIHL. Ważne jest również przestrzeganie wskazówek zawartych w instrukcji użytkowania i stosowanie zalecanego, markowego oleju.

Uwaga: Unikać kontaktu zbyt mocnego strumienia wody z łożyskami, uszczelkami i elementami silnika, w przeciwnym wypadku urządzenie może zostać uszkodzone. Aby oczyścić spód obudowy, należy przechylić kosiarkę do tyłu, tak by świeca zapłonowa skierowana była do góry. Przechylenie urządzenia na bok może spowodować dostanie się oleju do filtra powietrza - a tym samym jego poważne uszkodzenie.