STIHL TIMBERSPORTS®: THE ORIGINAL EXTREME SPORT

STIHL TIMBERSPORTS® to międzynarodowa seria zawodów w ekstremalnym sportowym cięciu i rabaniu drewna. Zawodnicy rywalizują ze sobą w krajowych i międzynarodowych zawodach – w maksymalnie trzech dyscyplinach z użyciem siekiery i trzech dyscyplinach z pilarką.

Krystian Kaczmarek w single buck  STIHL TIMBERSPORTS®

Wydarzenia STIHL TIMBERSPORTS®

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich oficjalnych imprez i zawodów STIHL TIMBERSPORTS® w Polsce oraz na świecie ze szczegółowymi informacjami o imprezach, datach i godzinach zakupu biletów, wynikach oraz czy wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Historia STIHL TIMBERSPORTS®

Sportowa ścinka drzew ma długą, ponad 150-letnią tradycję i dlatego często nazywane są „The Original Extreme Sport”. Korzenie tego sportu leżą w Australii i Nowej Zelandii. Stamtąd dyscyplina ta rozprzestrzeniła się do Kanady, USA, Europy i ostatnio do Azji. Tutaj znajdziesz więcej o historii STIHL TIMBERSPORTS®.

Dyscypliny STIHL TIMBERSPORTS®

W STIHL TIMBERSPORTS® zawodnicy rywalizują łącznie w sześciu dyscyplinach sportowych – w zależności od formatu zawodów. Trzy dyscypliny wykonuje się siekierą, a trzy pilarką. Dyscypliny z siekierą obejmują Underhand Chop, Standing Block Chop i Springboard. Trzy dyscypliny z użyciem pilarką to Stock Saw, Single Buck i Hot Saw.

Dzięki newsletterowi STIHL TIMBERSPORTS® już nigdy nic nie przegapisz.

WIĘCEJ DLA FANÓW STIHL TIMBERSPORTS®