DNA marki

Dowiedz się, jak STIHL od ponad 95 lat ułatwia pracę z i na łonie natury dzięki pionierskim urządzeniom silnikowym.

Krajobraz lasu i gór

KRÓTKI PORTRET STIHL

Grupa STIHL projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia dla leśnictwa i rolnictwa oraz do pielęgnacji krajobrazu, budownictwa i dla prywatnych właścicieli ogrodów. Nasz szeroki asortyment uzupełniają rozwiązania cyfrowe i serwis. Produkty STIHL są  sprzedawane za pośrednictwem 42 własnych spółek, około 120 importerów i ponad 55 000  Dealerów w ponad 160 krajach.  

Pięć radosnych drwali stoi w półkolu

STIHL produkuje w siedmiu krajach na całym świecie: Niemczech, USA, Brazylii, Szwajcarii, Austrii, Chinach i Filipinach.

Od 1971 roku STIHL jest najlepiej sprzedającą się marką pilarek na świecie. Firma została założona w 1926 roku i ma swoją siedzibę w Waiblingen koło Stuttgartu.

„Ułatwić ludziom pracę z i w przyrodzie”.

Andreas Stihl, założyciel firmy

Ersatz Alt text

Pionierski duch od ponad 95 lat

Wszystko zaczęło się w 1926 roku: Andreas Stihl zakłada swoją firmę i opracowuje swoją pierwszą pilarkę. Wynalazek ten zrewolucjonizuje pracę w lesie i sprawi, że STIHL stanie się światowym liderem rynku i technologii. Tajemnica sukcesu? Dzięki pionierskiemu duchowi naszego założyciela wciąż rozwijamy rewolucyjne innowacje. Na przykład dzięki technologii akumulatorowej, rozwiązaniom cyfrowym, robotyce i sztucznej inteligencji. Nad tym wszystkim pracujemy z pasją, mając na celu ciągły rozwój. Wszystko po to, aby ułatwić naszym klientom pracę z naturą i na łonie natury.

Test

Nasze wspólne wartości na całym świecie

W STIHL pracują ludzie z całego świata, a marka STIHL jest obecna na całym świecie. Dlatego ważne jest dla nas, abyśmy żyli w zgodzie z wartościami wykraczającymi poza granice państw, które determinują nasze działania. Tylko ten, kto stale się rozwija i dostosowuje swoje przedsiębiorstwo do trwałych zasad i jasnych wytycznych, odnosi długoterminowy sukces. Jako przedsiębiorstwo rodzinne jesteśmy o tym przekonani. I właśnie to jest odzwierciedleniem naszej kultury i wartości. Podobnie jak firma, nasze wartości również się rozwinęły i są kształtowane na nowo każdego dnia.

STIHL w liczbach

SUKCES STIHL W LICZBACH

Grupa STIHL osiągnęła w 2022 roku rekordowy obrót w wysokości 5,5 miliarda euro. Oznacza to wzrost o 8,6% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Udział obrotów, które nie zostały wygenerowane w Niemczech, wynosi 90 procent. Kontynuowany był trend w kierunku urządzeń akumulatorowych. Grupa STIHL odnotowuje niewielki spadek w segmencie silników spalinowych. 

ROZWÓJ Z WŁASNYCH ŚRODKÓW

Struktura kapitałowa grupy nadal jest bardzo solidna, a kapitał własny w wysokości 60 procent jest wysoki. Oznacza to, że STIHL może nadal finansować inwestycje z własnych środków. Podobnie jak w poprzednich latach inwestycje były znacznie wyższe od amortyzacji. Pozytywny rozwój firmy doprowadził do wzrostu zatrudnienia o 2,3% do poziomu 20 552 pracowników na całym świecie (stan na dzień: 31 grudnia 2022 r.). Więcej informacji na temat roku obrotowego 2022 można znaleźć w raporcie rocznym STIHL oraz w internetowym raporcie rocznym.

Kobiety na stanowiskach kierowniczych w STIHL

KOBIETY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH

Żyjemy równością szans i chcemy wyraźnie zachęcać kobiety do pracy w STIHL. U nas liczą się wyłącznie wyniki, umiejętności i potencjał. Udział kobiet w radzie nadzorczej STIHL AG z czterema kobietami na dwunastu członków Rady Nadzorczej przekracza wymagany limit 30 procent kobiet. Wśród sześciu członków zarządu STIHL AG są obecnie trzy kobiety. Rada nadzorcza STIHL AG na posiedzeniu w dniu 29 czerwca 2022 r. wyznaczyła cel „co najmniej jednej kobiety” w przyszłym składzie Zarządu.