Technika pracy i konserwacja urządzeń

Bezpieczna praca

Bezpieczeństwo i sprawność urządzeń są ważne dla każdego projektu. Tutaj znajdziesz porady dotyczące profesjonalnej pracy urządzeniami STIHL.

Konserwacja akumulatorów STIHL AK 10 i AK 20 w składziku na narzędzia

PORADY DO SYSTEMÓW AKUMULATOROWYCH

Nożyce do żywopłotu, pilarka łańcuchowa czy robot koszący – coraz więcej urządzeń STIHL jest zasilanych praktycznymi akumulatorami litowo-jonowymi. Tutaj dowiesz się, jakie są zalety narzędzi z akumulatorami litowo-jonowymi i dlaczego nie musisz się martwić o efekt pamięci.

Benzynowa pilarka łańcuchowa STIHL MS 261 C-M na pniu drzewa w lesie

PORADY DO PILAREK ŁAŃCUCHOWYCH

Zapoznaj się ze wskazówkami, które ułatwią Ci obsługę pilarki. U nas dowiesz się jak konserwować pilarkę oraz ostrzyć i napinać piłę łańcuchową. Znajdziesz tu również porady dotyczące środków ochrony osobistej oraz przygotowania właściwej mieszanki do pilarki łańcuchowej.

Mężczyzna kosi łąkę z dzikimi kwiatami za pomocą STIHL FSA 57

PORADY DO KOS MECHANICZNYCH

Oprócz odpowiedniego wyposażenia ochronnego i mieszanki paliwa do kosy mechanicznej ważną rolę odgrywają również konserwacja, środki ochrony osobistej i wymiana narzędzia tnącego. Przygotowaliśmy również informacje o  sposobach uruchomienia oraz nawijaniu żyłki tnącej.

Kobieta przechowuje kosiarkę benzynową STIHL RM 448 TC w garażu

PORADY DO KOSIAREK

Jak przygotować kosiarkę na zimę? W naszych artykułach znajdziesz wskazówki, jak przygotować kosiarkę do warunków zimowych oraz jak zamontować na traktorach ogrodowych pługi i przekształcić je w ważnych pomocników w okresie zimowym. Wyjaśnimy również, jak i kiedy należy ostrzyć noże kosiarki.

Więcej o innowacyjnych technologiach