Nadal kosisz samodzielnie?

Zamień zwykłą kosiarkę na robota koszącego

kosiarka_automatyczna

Trawa rośnie kiedy ma do tego najbardziej sprzyjające warunki. Potrzebuje ciepła i umiarkowanej wilgotności. Aby móc cieszyć się pięknym trawnikiem, warto o niego dbać i regularnie kosić. Jednak nie zawsze jest na to czas i ochota. A co zrobić, gdy dodatkowo na weekend zapowiadają piękną pogodę i przychodzą znajomi na imprezę w ogrodzie, a trawnik wymaga skoszenia? Właśnie w tym momencie warto pomyśleć o zakupie robota koszącego. I można już zapomnieć o koszeniu trawnika i zacząć cieszyć się pięknem ogrodu.

Ogród jest idealnym miejscem wypoczynku, spotkań towarzyskich i zabawy. Jego podstawę stanowi trawnik. Piękny i zadbany, w kolorze soczystej zieleni cieszy nasze oko i rozpieszcza wszystkie zmysły. Utrzymanie pięknego trawnika nie zawsze jest proste, ale może być… wystarczy wybrać robota koszącego iMOW® i cieszyć się wolnym czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi.

Przed wyborem robota koszącego
Jeżeli już zdecydujemy się na zakup robota koszącego warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami dotyczącymi naszego ogrodu. To ważne, aby wybrać takie urządzenie, które będzie odpowiadało wszystkim naszym potrzebom. Poniżej znajdziecie klika najważniejszych pytań na które należy sobie odpowiedzieć:

 • jak duża jest powierzchnia trawnika
 • jak często i intensywnie korzystamy z trawnika
 • czy trawnik to jedna duża przestrzeń, czy kilka mniejszych oddzielonych ścieżkami, alejkami, altanami
 • czy występują zniesienia lub przewyższenia
 • czy na trawniku znajdują się przeszkody w postaci drzew, krzewów
 • czy trawnik pełni funkcję reprezentacyjną, czy raczej rolę boiska do gry w piłkę

 

Dopiero wówczas, sami lub z pomocą specjalisty będziemy mogli wybrać odpowiedni model kosiarki automatycznej do naszego ogrodu.

Jak działa robot koszący
Na rynku znajdziemy szeroką ofertę robotów koszących, które różnią się między sobą wydajnością koszenia, wielkością oraz zastosowanymi rozwiązaniami dodatkowymi. W zależności od powierzchni trawnika oraz ukształtowania terenu możemy wybrać mniejszą lub większą maszynę. Jednak zasada działania pozostaje taka sama. Robot koszący po zaprogramowaniu i zamocowaniu na trawniku pętli ograniczającej kosi trawę w pełni automatycznie, niezależnie od pogody i pory dnia. Te inteligentne urządzenia pracują wyjątkowo cicho, samodzielnie omijają przeszkody, pokonują wzniesienia i ładują się według stanu naładowania akumulatora. Po wykonanej pracy lub gdy akumulator wymaga naładowania robot powraca do ładowarki. Dzięki temu trawnik będzie doskonale wypielęgnowany, trawa zawsze równo przycięta, a wszystko po to aby móc bez ograniczeń cieszyć się urokami ogrodu.

Niezwykła elastyczność w ładowaniu i koszeniu
Po zapisaniu w pamięci urządzenia informacji o przybliżonej powierzchni trawnika, robot samodzielnie sporządzi plan koszenia i dostosuje do niego czas pracy. Gdy do skoszenia pozostanie spory fragment trawnika, a akumulator będzie wymagał naładowania, robot samodzielnie zdecyduje o przyspieszeniu tego procesu, aby szybciej powrócić do pracy. A co wówczas gdy następne koszenie trawnika robot zaplanowane ma dopiero kolejnego dnia? Wtedy ładuje się odpowiednio wolniej (oszczędniej), co zapewni dłuższy okres eksploatacji akumulatora. Z korzyścią dla środowiska i portfela.

Perfekcyjne koszenie
Robot koszący iMOW® tylko jedno pozostawia przypadkowi – trasę koszenia. Został wyposażony w losowy system koszenia. Dzięki temu cała powierzchnia trawnika jest koszona równomiernie, bez pozostawiania śladów i zawsze na taką samą wysokość, którą można ustawić dzięki centralnej regulacji wysokości koszenia.

Co dalej?
Można by pomyśleć, a co ze skoszoną trawą? Czy pozostaje na trawniku i musimy ją jeszcze wygrabić? Nic podobnego. Robot został wyposażony w specjalny nóż mulczujący, a skoszona trawa zostaje rozdrobniona i rozrzucona równomiernie na powierzchni trawnika, stanowiąc cenny naturalny nawóz. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na utylizację ściętej trawy i nawożenie trawnika, który pozostaje soczyście zielony. A wszystko to dzięki funkcji mulczowania. Po raz kolejny oszczędzamy czas i pieniądze.

Skomplikowana technologia?
Można się zastanawiać, czy tak zaawansowane technologicznie urządzenie będzie skomplikowane w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Nie trzeba być ekspertem, aby obsługiwać robota koszącego iMOW®. Dzięki intuicyjnemu menu programowanie jest bardzo proste, a wyraźny i czytelny wyświetlacz LCD umożliwia obsługę urządzenia w ciemności lub przy silnym świetle słonecznym. Zmiana oprogramowania jest również niezwykle łatwa. Jeżeli to wszystko połączymy z kontaktem Autoryzowanym Dealerem STIHL, to wówczas żadne problemy nie będą nam straszne.

Nowoczesne rozwiązania w Twoim ogrodzie
Dlaczego warto postawić na nowoczesne rozwiązania? Co możemy zyskać w ten sposób?

 • więcej wolnego czasu
 • perfekcyjnie wyglądający trawnik
 • nowoczesny produkt
 • cichą pielęgnację trawnika
 • wyjątkowo łatwą obsługę
 • szybkie i wydajne koszenie

 

Warto wybrać robota koszącego iMOW® i zyskać więcej czasu na spełnianie swoich marzeń i realizację pasji.