Olej do pił łańcuchowych STIHL BioPlus

Olej do pił łańcuchowych STIHL BioPlus

Neutralny dla środowiska, o doskonałych właściwościach smarnych i adhezyjnych - taki jest nasz olej do pił łańcuchowych STIHL BioPlus. Szczególnie przyjazny dla środowiska, na bazie składników roślinnych, w krótkim czasie podlega pełnej biodegradacji - wyróżniony m.in. europejskim symbolem ekologicznym.

Olej do pił łańcuchowych STIHL BioPlus opracowany został specjalnie do smarowania pił łańcuchowych a dzięki zawartości składników roślinnych jest wyjątkowo odporny na zżywiczenie.

Ochrona również w przypadku intensywnej eksploatacji.
Specjalne składniki wzbogacające olej niezawodnie chronią zestaw tnący – nawet przy krótkotrwałym, wysokotermicznym obciążeniu. Podczas intensywnej eksploatacji nie wydziela się dym. Olej zachowuje właściwości płynne nawet przy niskich temperaturach dochodzących do - 20̊ C.

Przyjazny dla środowiska.
Szczególnie przyjazny dla środowiska, na bazie składników roślinnych, w krótkim czasie podlega pełnej biodegradacji - wyróżniony m.in. europejskim symbolem ekologicznym.
Nie stanowi zagrożenia dla wód dzięki czemu może być stosowany na obszarach objętych ochroną wody oraz regionach o delikatnej strukturze ekologicznej.
Olej do pił łańcuchowych STIHL BioPlus posiada jedną z najlepszych trwałości oksydacyjnych ze wszystkich olejów do pił łańcuchowych na bazie oleju rzepakowego. Nawet w przypadku długiego okresu przestoju wykazuje bardzo niskie tendencje do zażywiczenia.
Zestaw tnący nie wymaga udrożniania kanałów smarnych nawet po przestojach. Pilarz może komfortowo pracować pilarką bez obaw o przywieranie łańcucha do prowadnicy, zaoszczędza też czas i środki dzięki ograniczeniu konieczności czyszczenia zestawu tnącego z żywic.

Doskonały w zastosowaniu z różnorodnymi materiałami.
Olej do pił łańcuchowych STIHL BioPlus nie wchodzi w reakcję i doskonale współgra z materiałami takimi jak: stopy metali lekkich, tworzywa sztuczne, lakier, elastomery.
Pilarzowi łatwiej zachować maszynę w czystości, pilarka i zestaw tnący dłużej wyglądają świeżo.

Przejdź do produktu olej do smarowania łańcucha STIHL BioPlus