Tarcze tnące STIHL: precyzja, wytrzymałość, pełna niezawodność

Wybór odpowiednich tarczy tnących ma znaczenie podczas pracy z przecinarkami do najtwardszych materiałów. Dowiedz się więcej tutaj.

Mężczyzna pracujący na placu budowy z przecinarką STIHL TS 500i

Tarcze tnące STIHL tną nawet najtwardsze materiały 

Tarcze tnące przenoszą moc przecinarki na obrabiany materiał. Praca z przecinarką jest trudna, a wymagania stawiane tarczom tnącym wysokie. Nasze tarcze tnące spełniają najwyższe standardy jakości, dzięki czemu zawsze możesz polegać na ich precyzyjnym cięciu i bezpiecznej obsłudze na placu budowy, podczas prac drogowych i zadań ratowniczych. Przyczyniają się do tego między innymi innowacyjne techniki produkcyjne i optymalne dopasowanie tarcz tnących i przecinarek STIHL.

Różne rodzaje tarcz tnących

Tarcze tnące STIHL można podzielić na dwie kategorie: tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną i tarcze diamentowe. Poniżej dowiesz się, czym się różnią:

Tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną

Mężczyzna na placu budowy używa przecinarki STIHL TS 500i z tarczami tnącymi spajanymi żywicą syntetyczną

Tarcze tnące STIHL wiązane żywicą syntetyczną składają się z tkaniny z włókna szklanego, spoiwa z żywicy syntetycznej i korundu szlifierskiego. Materiały te są mieszane, formowane i wypalane, tworząc gotowe tarcze tnące. W ten sposób zyskujemy optymalne połączenie komponentów. Specjalna obróbka tarcz oraz potrójne maty z włókna szklanego zapewniają doskonałą stabilność w późniejszym stosowaniu — również przy najwyższych prędkościach. Tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną są znacznie tańsze niż tarcze diamentowe i sprawdzają się przede wszystkim podczas obróbki metali i rur odlewniczych.

Tarcze diamentowe

Przecinarka STIHL TS 440 z tarczami diamentowymi w użyciu

Diamentowe tarcze tnące to uniwersalne narzędzia do obróbki różnych materiałów. Tarcze diamentowe do przecinarek wyróżniają się swoimi zaletami na tle innych tarcz, zwłaszcza w przypadku cięcia kamienia naturalnego, betonu i asfaltu.

Ostrze główne tarczy tnącej jest wykonane ze specjalnej stali, która jest dodatkowo hartowana, utwardzana i naprężana. Ta specjalna obróbka tarczy głównej zapewnia jej stabilność i niezawodność nawet przy dużych obciążeniach i prędkościach do 360 km/h.

Diamenty są osadzane we właściwych miejscach w segmencie tnącym ściernicy oraz optymalnie łączone w segmencie dzięki procesowi spiekania wysokociśnieniowego. Spiekanie w wysokiej temperaturze zapewnia wyjątkowo wytrzymałe połączenie bez szczelin, co przekłada się na optymalną wydajność cięcia. Gotowy segment tnący zostaje następnie przyspawany do arkusza wzorcowego. W przeciwieństwie do bezpośredniego spiekania tarcz tnących, ta metoda zapewnia bardzo wytrzymałe połączenie, dzięki czemu moc przecinarki jest optymalnie wykorzystywana do cięcia najtwardszych materiałów.

Tarcze tnące STIHL 

Tarcze tnące STIHL są optymalnie dostosowane do naszych przecinarek – razem gwarantują wydajną, wygodną i bezpieczną pracę. Dzięki wspólnemu opracowywaniu komponentów osiągamy długą żywotność przy jednoczesnym szybkim i precyzyjnym cięciu. Specjalny proces produkcji i obróbki naszych tarcz tnących zmniejsza drgania podczas cięcia i optymalnie przenosi siłę przecinarki na obrabiany materiał. W naszej szerokiej gamie tarcz diamentowych i z żywicy syntetycznej znajdziesz tarczę odpowiednią do konkretnego zastosowania i warunków pracy, aby w pełni wykorzystać możliwości przecinarki.

Chcesz uzyskać poradę Autoryzowanego Dealera STIHL?

Podsumowanie: tarcze tnące

  • Tarcze tnące STIHL spełniają najwyższe standardy jakości i są zoptymalizowane pod kątem stosowania z przecinarkami STIHL.

  • Specjalny proces produkcji i obróbki naszych tarcz tnących gwarantuje wydajną, ergonomiczną i bezpieczną pracę.

Więcej dla miłośników techniki