Ostrzeżenie przed piractwem przemysłowym

Piractwo przemysłowe: plagiaty stanowią duże zagrożenie

Piractwo dotyczące marki i produktów jako forma przestępczości gospodarczej jest nie tylko nielegalne i szkodliwe dla gospodarki i przedsiębiorstw, ale również stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników. 

Podobnie jak w przypadku wielu znanych firm, produkty STIHL często znajdują się na celowniku przestępców. Produkując i dystrybuując podrabiane produkty (plagiaty), przestępcy próbują świadomie oszukiwać konsumentów i nielegalnie generować zyski, wykorzystując wysoką rozpoznawalność marki „STIHL”.

Chainsaw comparasion

Oryginalna maszyna STIHL MS 250 C (powyżej) w porównaniu z podróbką (poniżej).

Jak rozpoznać podróbkę?

Podczas gdy produkty STIHL charakteryzują się między innymi wysokimi standardami jakości i bezpieczeństwa, nie można tego samego powiedzieć o u podróbkach. W wielu przypadkach już po krótkim czasie stają się one niezdatne do użycia, a funkcje istotne dla bezpieczeństwa produktu przestają działać.

Większość podróbek pochodzi z Chin i są one podobne do oryginalnych produktów STIHL ze względu na ich pomarańczową/jasnoszarą kolorystykę lub umieszczenie oryginalnego logo. Nie mają one jednak nic wspólnego z oryginalnymi produktami.

Co należy zrobić?

Jeśli trafisz na nietypowe oferty lub podejrzane strony internetowe, możesz to zgłosić pod następującym adresem e-mail:
stopfake@stihl.de

Ochrona marki STIHL

Aby zwalczać nielegalny handel podróbkami, STIHL posiada zmotywowany zespół ds. ochrony marki, który jest odpowiedzialny za walkę z tym problemem na całym świecie. Zespół ściśle współpracuje z różnymi instytucjami na całym świecie, takimi jak śledczy, prawnicy, organy celne i wykonawcze, aby egzekwować wszelkie dostępne środki prawne w celu zapobiegania produkcji i sprzedaży podróbek w Internecie i na rynku.

Jak się chronić?

STIHL sprzedaje swoje produkty wyłącznie poprzez sieć Autoryzowanych Dealerów STIHL.
Kupując u Autoryzowanego Dealera STIHL możesz mieć pewność, że nie otrzymasz tanich kopii, ale 100% jakości STIHL.
Należy pamiętać, że zakup produktów od nieautoryzowanych dystrybutorów zawsze odbywa się na własne ryzyko.
Należy zachować ostrożność w przypadku ofert na platformach internetowych oraz różnych kanałach w mediach społecznościowych. Cechą charakterystyczną fałszywych ofert są zauważalnie niskie ceny, wysokie rabaty oraz błędna pisownia nazwy marki „STIHL”. Często stosowany jest format graficzny strony internetowej mający sugerować oficjalny sklep internetowy STIHL oraz wykorzystywane są oryginalne materiały graficzne STIHL.