Drewniana choinka DIY

Drewniana choinka DIY ("zrób to sam") to zrównoważona i ekologiczna opcja na okres świąteczny, która zapewnia radość na lata – pokażemy Ci, jak ją zrobić.

Dlaczego warto wybrać ekologiczną choinkę

Przygotowanie własnej drewnianej choinki DIY ma wiele zalet – brak wypadających igieł, niższe koszty i wybór bardziej przyjazny dla środowiska.

Większość konwencjonalnych choinek bożonarodzeniowych nie jest przyjazna środowisku. Drzewka rosną na plantacjach; powodują utratę siedlisk dzikich zwierząt i zwiększają ilość pestycydów w glebie, a także każdego zwiększają emisję dwutlenku węgla podczas transportu.

Drzewa organiczne są obecnie jedną z popularnych alternatyw. Jednak samodzielne wykonanie choinki jest jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska i zrównoważone. Dzięki naszym instrukcjom dowiesz się, jak samodzielnie przygotować drewnianą choinkę i będziesz się nią cieszyć przez długie lata.

Materiały i narzędzia

Przygotuj odpowiednie materiały i narzędzia, aby samodzielnie zbudować choinkę. Gdy już to zrobisz, możesz zaczynać!

Materiały i narzędzia do samodzielnego wykonania drewnianej choinki, w tym akumulatorowa pilarka łańcuchowa STIHL MSA 120 i akumulatorowa przecinarka STIHL GTA 26
Dzięki odpowiednim narzędziom będziesz gotowy do rozpoczęcia pracy.

Instrukcje: Zbuduj własną drewnianą choinkę

Chcesz zbudować własną ponadczasową, trwałą drewnianą choinkę? Przeczytaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Zanim zaczniesz...

Najpierw utwórz odpowiednią powierzchnię roboczą, aby zapobiec stoczeniu się pieńka będącego podstawą choinki. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład kawałek pnia z wyciętym wgłębieniem. Należy również przymocować obrabiany przedmiot do powierzchni roboczej z dwóch stron za pomocą kawałka drewnianej listwy i dwóch śrub.

Narzędzia i środki ochrony osobistej

Dekorowanie i przechowywanie drewnianej choinki

Aby udekorować choinkę DIY, możesz przymocować gwiazdę na jej szczycie jako piękne wykończenie. Od Ciebie zależy, czy wykonasz swoją gwiazdę ze sklejki lub kartonu, czy też ją kupisz. Gałązki można ozdobić słomkowymi gwiazdkami, szyszkami lub bombkami. Niezależnie od tego, czy wolisz coś prostego, czy wystawnego, nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić.

Drewniana choinka DIY w pokoju z dekoracjami świątecznymi
Piękna, przyciągająca wzrok dekoracja: choinka DIY.

Po zakończeniu okresu bożonarodzeniowego po prostu przechowuj choinkę w suchym, dobrze wentylowanym miejscu do następnej zimy lub zostaw ją tam, gdzie jest i nadaj jej nową funkcję.

Na gałązkach można zawiesić pisanki lub drewniane jajka, a choinka może służyć nawet przez cały rok jako praktyczny stojak na biżuterię i drobne ozdoby.

Jeszcze więcej dla miłośników majsterkowania