Produkcja akumulatorów STIHL

Jak powstają profesjonalne akumulatory STIHL? Dowiedz się więcej tutaj. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez produkcję akumulatorów w siedzibie głównej STIHL w Waiblingen.

Produkcja akumulatorów STIHL

Przegląd ogólny: produkcja akumulatorów 

  • Produkcja akumulatorów w STIHL od 2009 roku 
  • Własna produkcja akumulatorów w Waiblingen, między innymi profesjonalnych akumulatorów AR 2000 L i AR 3000 L z systemu AP  
  • Produkcja na różnych etapach, od przygotowania uchwytu ogniwa, do testów na końcu linii produkcyjnej  
  • Wymagana jest najwyższa precyzja i różne środki zapewnienia jakości   

Kompetencje w zakresie akumulatorów w STIHL

Firma STIHL ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie akumulatorów. STIHL produkuje produkty akumulatorowe już od 2009 roku.  

Aby połączyć rozwój wydajnych akumulatorów i technologii elektrycznej oraz spełnić wymagania STIHL w zakresie mocy i trwałości nowoczesnych urządzeń akumulatorowych, w 2016 roku powstało Centrum Kompetencji STIHL zajmujące się technologią akumulatorową i elektryczną. 

Od 2018 roku STIHL prowadzi również własną produkcję akumulatorów w bezpośrednim sąsiedztwie centrów rozwoju i kompetencji.

Profesjonalna moc z Waiblingen

W Waiblingen firma STIHL produkuje plecakowe akumulatory profesjonalne AR 2000 L i AR 3000 L z systemu AP. Te ergonomiczne i wyjątkowo trwałe akumulatory nadają się do ciągłego profesjonalnego użytkowania, na przykład do dmuchaw, nożyc do żywopłotu czy też silników kombi.

Profesjonalny akumulator STIHL AR 2000 L ma moc 1015 Wh, która jest dostarczana przez 60 ogniw. Jego masa to 7,4 kg, a więc można wygodnie nosić go na plecach.

Jeszcze większą moc oferuje STIHL AR 3000 L. Jego 90 ogniw akumulatorowych o łącznej masie 9,5 kg zapewnia 1520 Wh energii.

Wgląd w produkcję akumulatorów STIHL

Jakie etapy produkcji są konieczne i w jaki sposób STIHL już podczas produkcji zapewnia, że wszystkie artykuły spełniają wysokie wymagania jakościowe? Dowiedz się więcej o naszym procesie produkcji.

Co jest szczególnie ważne podczas produkcji akumulatorów?

Wyładowania elektrostatyczne stanowią znaczne zagrożenie w całym procesie produkcji akumulatorów. Pracownicy noszą specjalną odzież roboczą odprowadzającą ładunki elektrostatyczne, aby skutecznie chronić jeszcze niezabezpieczone komponenty elektroniczne podczas produkcji.

Począwszy od montażu ogniw po testy końcowe, STIHL stosuje różne procesy zapewniania jakości, aby zagwarantować najlepszą jakość podczas ładowania i użytkowania.

Wrażliwe elementy konstrukcyjne eliminują błędy z procesów produkcyjnych. Każdy etap produkcji akumulatorów wymaga najwyższej precyzji, aby gotowy akumulator spełniał wysokie wymagania jakościowe naszych klientów.

Perspektywa

STIHL rozszerza produkcję akumulatorów w siedzibie głównej w Waiblingen i będzie produkować profesjonalny akumulator AP 500 S na miejscu w Niemczech. Jednocześnie powstaje nowa linia produkcyjna profesjonalnych produktów akumulatorowych, na której produkcja rozpocznie się w zakładzie 2 w Waiblingen od 2024 roku.

STIHL opracowuje inteligentne akumulatory, aby użytkownicy mogli jeszcze precyzyjniej dostosować je do danego zastosowania. Jest to możliwe na przykład dzięki inteligentnej technologii ładowania, która automatycznie dostosowuje się do warunków pracy. W przyszłości zapewni to terminową dostępność pełnej wydajności przy zachowaniu maksymalnej żywotności akumulatora.

Jeszcze więcej dla miłośników techniki