Uwaga na pilarki niespełniające norm!

Uwaga na pilarki niespełniające norm!

Na rynku europejskim nieustannie wzrasta liczba pilarek, które nie spełniają norm Unii Europejskiej. Normy te regulują przepisy związane z bezpieczeństwem oraz emisją spalin i mają na celu ochronę zdrowia i życia użytkownika oraz ochronę środowiska naturalnego.

Jednym z najbardziej znanych ośrodków testujących pilarki łańcuchowe jest Niemiecki Ośrodek Kontroli i Certyfikacji Techniki Rolnej i Leśnej (DPLF - Deutsche Prüf- und Zertifizierungsstelle für Land- und Forsttechnik). Jego zadaniem jest kontrola urządzeń przed wprowadzeniem ich do obrotu na rynki Unii Europejskiej. Jeżeli urządzenia nie spełnią określonych norm nie powinny być dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej, ponieważ stanowią zagrożenie dla użytkowników i środowiska.

Firma STIHL zleciła instytutowi DPLF przebadanie dostępnej na rynku pilarki PowerHaus KW 6500. W zamieszczonym obok filmie porównano oryginalną pilarkę STIHL MS 440 oraz pilarkę PowerHaus KW 6500, w trzech wybranych testach.  Wyniki uzyskane przez pilarkę PowerHaus mogą mieć fatalne skutki dla potencjalnych nabywców. Ponadto urządzenie to nie tylko stanowi zagrożenie dla zdrowia klienta, ale świadomie wprowadza go w błąd, gdyż kolorem przypomina oryginalny produkt STIHL, którego kolorystka (pomarańczowo - szara) jest prawnie zastrzeżona.

 

Porównanie pilarki STIHL MS 440 i PowerHaus KW 6500

Sprawdź, jakie wymagania muszą spełnić pilarki!

  • Test pilarek