Test pił łańcuchowych

Zanim dopracujecie swoją technikę, my udoskonalimy wydajność cięcia.

Test pił łańcuchowych

Cała naprzód z prędkością 20 m/s
Aż lecą wióry: to naprawdę niezwykły spektakl, gdy nasz robot do cięcia, centymetr po centymetrze, zagłębia się z impetem w drewno podczas badania na stanowisku kontroli pił łańcuchowych. Tutaj w realnych warunkach testujemy wydajność cięcia konstruowanych przez STIHL pił łańcuchowych.

Wilgotne drewno – mus to mus
Realne warunki oznaczają przede wszystkim to, że drewno, które wykorzystujemy do testów jest nawadniane w specjalnej instalacji zraszającej. Wszystko dlatego, że świeże drewno jest wilgotne, ponieważ drzewa mają w sobie soki. Pnie które przechowujemy są utrzymywane w stanie wilgotności, co pozwala nam na symulację warunków cięcia zbliżonych do rzeczywistości.

Prędkość piły łańcuchowej przekłada się na wydajność cięcia
We wspomaganym komputerowo pomiarze przeprowadzane jest porównanie rzeczywistej wydajności z wartościami żądanymi ustalonymi przez dział rozwoju. Kolegów odpowiadających za przebieg testów interesuje jednak najbardziej wydajność cięcia w drewnie oraz prędkość przesuwu piły łańcuchowej na prowadnicy. Jedno możemy powiedzieć już teraz: wyniki pomiarów obu tych wartości sprawiają, że serca naszych inżynierów zaczynają bić szybciej. W końcu, to użytkownik ma czerpać korzyści z tych doskonałych osiągów.