STIHL M-Tronic

Pełna moc od startu

STIHL M-Tronic

System STIHL M-Tronic to elektroniczny system sterowania pracą silnika, który charakteryzuje:

  • Proste uruchamianie
  • Natychmiastowe przyspieszenie
  • Efektywne wykorzystanie każdej kropli paliwa
  • Optymalne dopasowanie do warunków otoczenia
  • Tylko jedna pozycja robocza START (▲)

Technologia M-Tronic

Serce systemu stanowi wyposażony w mikroprocesor sterownik, układ pomiaru temperatury oraz moduł zapłonowy. Mikroprocesor jest "mózgiem" systemu M-Tronic. To do niego spływają wszystkie istotne informacje związane ze stanem urządzenia. Rezultatem jest precyzyjne dozowanie paliwa - zależne od stanu pilarki i zewnętrznych warunków eksploatacji. To zaleta, której efektem jest zawsze optymalna moc silnika. System pozwala również zaoszczędzić czas, ponieważ nie ma konieczności ręcznej regulacji gaźnika. 

Korzyści z M-Tronic

Łatwy rozruch

System elektronicznie rozpoznaje temperaturę silnika i dlatego na przełączniku znajduje się tylko jedna pozycja - Start (▲). M-Tronic elektronicznie oblicza wymaganą ilość paliwa. Uruchomienie urządzenia wymaga kilku pociągnięć linki rozruchowej, a przyspieszanie jest możliwe bezpośrednio po rozruchu - to oznacza łatwą i szybką pracę. 

Nie potrzeba ręcznie ustawiać gaźnika

System M-Tronic elektronicznie dostosowuje wymaganą ilość paliwa w gaźniku do każdej sytuacji jak: rozruch, praca na biegu jałowym, praca przy częściowym i pełnym obciążeniu. Wszystko to odbywa się z uwzględnieniem panujących warunków zewnętrznych. Rozwiązanie takie pozwala zaoszczędzic sporo pracy i czasu.

Zawsze optymalna moc silnika

Bazując na temperaturze silnika oraz jego obrotach, sterownik w sposób ciągły kontroluje stan pilarki łańcuchowej i dozuje paliwo w taki sposób, aby operator zawsze mógł korzystać z optymalnej mocy silnika. 

Doskonałe przyspieszenie

Elektroniczna regulacja zapłonu oraz precyzyjne dozowanie paliwa sprawiają, że pilarkę łańcuchową charakteryzuje błyskawiczne przyspieszanie – nawet po uruchomieniu zimnego silnika. 

Funkcja Memory

M-Tronic bezterminowo zapamiętuje ostatnie ustawienia pilarki i przywraca je po ponownym uruchomieniu. Dzięki temu, w przypadku uruchomienia urządzenia w tych samych warunkach zewnętrznych, użytkownik dysponuje pełną mocą silnika. 

Produkty z M-Tronic

MS 201 TC-M

MS 201 TC-M

Mocna pilarka z systemem M-Tronic do profesjonalnej pielęgnacji drzew.

MS 241 C-M

MS 241 C-M

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 241 C-M. Poręczna, dynamiczna, ze sterowaniem elektronicznym pracą silnika (M-Tronic). 

Pilarka STIHL MS 261 C-M

Pilarka STIHL MS 261 C-M

Uniwersalna, poręczna pilarka STIHL MS 261 C-M z systemem M-Tronic

Pilarka STIHL 362 C-M

Pilarka STIHL 362 C-M

Poznaj wyjątkowe zalety pilarki MS 362 C-M z systemem M-Tronic: więcej mocy, mniejszy ciężar i w pełni elektroniczny system sterowania pracą silnika.

Pilarka STIHL MS 661 C-M

Pilarka STIHL MS 661 C-M

Pilarka wykorzystywana w zawodach STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES. Pilarka do pozyskiwania twardego drewna, przeznaczona do najcięższych zastosowań w leśnictwie 

Kosy spalinowe STIHL: FS 460 C-EM, 490 C-EM, 560 C-EM

Kosy spalinowe STIHL: FS 460 C-EM, 490 C-EM, 560 C-EM

Mocne i wydaje kosy spalinowe FS 360 C-E, FS 410 C-E, FS 460 C-EM, FS 490 C-EM, FS 560 C-EM: poręczne, niezawodne, łatwe w serwisowaniu. Modele oznaczone literą "M" oznaczają elektroniczne sterowanie pracą silnika.

m-tronic Video: System M-Tronic

System M-Tronic na przykładzie pilarki MS 441 C-M