Linia STIHL AI: urządzenia akumulatorowe do małych ogrodów

Łatwe w obsłudze, lekkie i zaprojektowane z myślą o pracach ogrodniczych, które chcesz wykonywać szybko i spontanicznie: urządzenia akumulatorowe linii AI firmy STIHL.

Mężczyzna stojący przed domem z elektrycznym nożycami do żywopłotu STIHL HSA 45 z linii AI

Linia STIHL AI z wbudowanym akumulatorem

Linia AI STIHL ułatwia wszechstronną pracę w ogrodzie: Wszystkie urządzenia z linii AI są poręczne, łatwe w obsłudze i zaprojektowane specjalnie z myślą o właścicielach małych ogrodów. Urządzenia akumulatorowe z linii AI są wyposażone we wbudowany akumulator, który można łatwo naładować z gniazda ściennego. Linia STIHL AI obejmuje 3 urządzenia: akumulatorowe nożyce do żywopłotu HSA 45, akumulatorową dmuchawę BGA 45 i akumulatorową podkaszarkę FSA 45.

Frau mit Schutzbrille schneidet die flache Hecke vor einem Haus mit der STIHL Akku-Heckenschere HSA 45

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu HSA 45

Bardzo lekkie (2,3 kg)  akumulatorowe nożyce do żywopłotów o dobrej wydajności cięcia, przeznaczone do trymowania gałęzi na terenach przydomowych. Posiadają listwę tnącą z jednostronnie szlifowanymi zębami oraz zintegrowaną ochronę antyprzecięciową, przykręcaną osłonę listwy tnącej jak również zintegrowany akumulator ze wskaźnikiem naładowania.

Kobieta w okularach ochronnych przycina krawędzie trawnika na schodku przed domem za pomocą akumulatorowej podkaszarki STIHL FSA 45

Podkaszarka akumulatorowa FSA 45

Podkaszarka akumulatorowa STIHL FSA 45 jest przeznaczona do przycinania i oczyszczania trawników i krawędzi. Dzięki zintegrowanemu akumulatorowi litowo-jonowemu i masie zaledwie 2,3 kilograma można łatwo wykonywać precyzyjne prace na krawędziach, trawnika i przejściach. Cięcie na krawędziach można prowadzić zarówno w poziomie, jak i w pionie. Pozwala to na gładkie przycinanie nawet najmniejszych krawędzi, a trawnik zyskuje schludny wygląd.

Kobieta w okularach ochronnych i kapeluszu usuwa liście za pomocą dmuchawy STIHL BGA 45

Dmuchawa akumulatorowa BGA 45

Dzięki mocnemu, a jednocześnie cichemu zasilaniu akumulatorowemu dmuchawa STIHL BGA 45 to mocny punkt z linii AI. Model BGA 45 z łatwością usuwa liście i zanieczyszczenia z mniejszych powierzchni. Jedyne, co użytkownik musi zrobić sam: po użyciu BGA 45 należy usunąć liście. Dmuchawa z linii AI nadaje się szczególnie do zastosowań na terenach wrażliwych na hałas — mimo znacznej siły nadmuchu nie generuje wysokiego hałasu. Urządzenie waży zaledwie 2 kg i można nim bez kłopotu pracować.

Linia STIHL AI: Korzyści dla Ciebie

Praca w ogrodzie stawia przed maszynami i ludźmi wiele wyzwań — także w zakresie wytrzymałości. Dzięki linii AI od STIHL zawsze masz pod ręką odpowiednie rozwiązanie: lekkie, wygodne i wszechstronne urządzenia akumulatorowe o długiej żywotności. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu STIHL zawsze możesz liczyć na niezawodną wydajność.

Weźmy pod lupę moc: przykładowa wydajność akumulatora linii AI.

Urządzenie Czas pracy na ładowanie akumulatora* Przykładowe zastosowanie**
HSA 45 Do 40 min Żywopłot: do 80 m2
BGA 45 Do 10 min

Powierzchnia: do 200 m2

FSA 45 Krawędzie trawnika: do 20 min
Powierzchnia trawnika: do 12 min

Krawędź trawnika: do 250 m

Powierzchnia trawnika: do 50 m2

* Wartości te są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od produktu.
** Podane czasy pracy na ładowanie akumulatora i dane dotyczące powierzchni są wartościami orientacyjnymi i mogą się różnić w zależności od zastosowania i ciętego materiału.

Podsumowanie: linia STIHL AI

  • Linia STIHL AI obejmuje 3 urządzenia.

  • Wszystkie urządzenia z linii STIHL AI cechują się łatwą obsługą, wytrzymałością i mocą.

  • Linia STIHL AI jest przeznaczona przede wszystkim dla miłośników ogrodnictwa oraz do używania w mniejszych ogrodach.

Więcej na temat akumulatorów