Technologia akumulatorowa STIHL

Praktyczna, cicha i mocna

Technologia akumulatorowa - STIHL

Akumulatorowe nożyce do żywopłotów imponują mocą, wydajnością, trwałością oraz niezawodnością. Są także przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują spalin i zbędnego hałasu.

Jak działa akumulator?

Akumulator jest baterią, która składa się z licznych ogniw, zdolnych do nieustannego ładowania …

Akumulator STIHL w szczegółach

Technika i funkcje w szczegółach …

Właściwa eksploatacja akumulatorów

Właściwa eksploatacja akumulatorów stanowi podstawę ich żywotności i trwałości …

Zalety technologii litowo-jonowej STIHL

  • Długa żywotność: Elektroniczne czujniki kontrolują nieustannie napięcie i temperaturę akumulatora. Podjęcie prawidłowych działań zwiększa żywotność i trwałość akumulatora. Można ładować go wielokrotnie bez zauważalnej utraty wydajności.
  • Brak efektu pamięci: Akumulator litowo-jonowy zachowuje swoją optymalną sprawność, nawet gdy jest ładowany najpierw częściowo a następnie całkowicie. Nie ma on efektu pamięci - co występuje w innych technologiach akumulatorowych.
  • Zmniejszona skłonność do samoczynnego rozładowania: Dzięki właściwemu przechowywaniu akumulatora oraz ograniczonej tendencji do samoczynnego rozładowania pojemność akumulator prawie się nie zmienia.
  • Stała moc: Moc urządzenia podczas pracy pozostaje niezmienna.
  • Mały ciężar: Jedno ogniwo litowo-jonowe w porównaniu z niklowo- kadmowym i niklowo-metalo-wodorkowa posiada wyraźnie większe napięcie i jest lżejsze przy porównywalnej pojemności.