Zalety akumulatora przy profesjonalnym użytkowaniu

Profesjonaliści chętnie korzystają z urządzeń akumulatorowych STIHL, ponieważ mają one wiele zalet. Przedstawiamy te najważniejsze.

Profesjonalista STIHL na więźbie dachowej przecina drewnianą belkę akumulatorową pilarką spalinową, podczas gdy w tle inny pracownik używa drugiej akumulatorowej pilarki

Przegląd ogólny: Zalety akumulatora 

 • Wiele zalet akumulatorów AP, np. integracja z STIHL connected, wskaźnik poziomu naładowania lub możliwość stosowania podczas deszczu 
 • Korzyści dla pracowników, m.in. ergonomiczna konstrukcja i łatwe uruchamianie
 • Dla firm są to zwykle niższe koszty operacyjne przy wysokiej wydajności  
 • Cicha praca bez emisji spalin w prywatnych ogrodach, szkołach i obiektach mieszkalnych  
 • Elastyczne ładowanie floty akumulatorów za pomocą innowacyjnych rozwiązań do ładowania, takich jak multi-ładowarka

Ogólne zalety akumulatorów 

Urządzenia akumulatorowe STIHL mają wiele zalet podczas pielęgnacji ogrodów, krajobrazu i drzew, a także w pracach komunalnych — zarówno dla pracowników, jak i firm oraz klientów. Umożliwiają one efektywną pracę bez emisji spalin. Są ciche, solidne i mają długi okres eksploatacji. 

System STIHL AP do zastosowań profesjonalnych obejmuje szeroką gamę urządzeń akumulatorowych w różnych kategoriach, które są wyjątkowo elastyczne dzięki wydajnym akumulatorom litowo-jonowym i wymiennym. W zestawie sprawdzona jakość STIHL, najwyższe standardy bezpieczeństwa, bogata gama akcesoriów oraz inteligentne zarządzanie energią i ładowaniem.

Zalety akumulatorów litowo-jonowych STIHL

We wszystkich urządzeniach akumulatorowych STIHL stosowane są akumulatory litowo-jonowe — wiąże się to z licznymi zaletami:

 

 • Wysoka trwałość 
 • Brak efektu pamięci
 • Niewielki ciężar 
 • Niskie samorozładowanie

 

Do szczególnych zalet akumulatorów AP należą:  

 

 • Łatwa integracja z systemem STIHL connected poprzez zintegrowany interfejs Bluetooth® w przypadku AP 300 S i AP 500S
 • Wskaźnik poziomu naładowania z czterema zielonymi diodami LED 
 • Możliwe użycie podczas deszczu

 

Zalety akumulatorów w różnych zastosowaniach

Profesjonalne akumulatory o dużej mocy muszą spełniać różne wymagania w zależności od obszaru zastosowania. Mają też różne zalety w konkretnych zastosowaniach.

Mężczyzna przekazuje swojemu koledze akumulator STIHL, obaj znajdują się za powierzchnią ładunkową pojazdu, na której leży między innymi akumulatorowa pilarka spalinowa, bottTainer oraz inne urządzenia

Do pracy w prywatnych ogrodach potrzebna jest szeroka flota urządzeń.

Ogrody prywatne

Do pracy z narzędziami akumulatorowymi w prywatnych ogrodach potrzebny jest szeroki wybór sprzętu. Cały wymagany asortyment produktów można obsługiwać za pomocą systemu AP. Jedno urządzenie wymaga zwykle krótkiego czasu użytkowania, więc żywotność akumulatora jest więcej niż wystarczająca. 

W przypadku prywatnych ogrodów korzyści płynące z zastosowania łatwych w obsłudze, wszechstronnych urządzeń akumulatorowych przewyższają urządzenia spalinowe, ponieważ mogą być używane bez wytwarzania hałasu i nieprzyjemnych zapachów.

Poznaj urządzenia akumulatorowe do ogrodów prywatnych

Mężczyzna w wyposażeniu ochronnym tnie pień drzewa na terenie zielonym za pomocą akumulatorowej pilarki łańcuchowej STIHL

Wysokowydajne akumulatorowe pilarki spalinowe są przeznaczone do pielęgnacji drzew.

Pielęgnacja drzew 

Do pielęgnacji drzew w przestrzeniach prywatnych i publicznych potrzebne są lekkie, elastyczne urządzenia, które są przy tym ciche i nie emitują spalin. Podczas prac pielęgnacyjnych szczególnie dobrze sprawdzają się poręczne urządzenia akumulatorowe. Proces rozruchu bez linki jest znacznie szybszy i łatwiejszy w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami benzynowymi.

Mężczyzna w sprzęcie roboczym usuwa liście ze ścieżki w parku za pomocą dmuchawy akumulatorowej

Za pomocą dmuchawy akumulatorowej można usuwać liście bez emisji spalin.

Ogrody ogólnodostępne i większe ogrody prywatne

Utrzymanie ogrodów u klientów prywatnych, w bankach i fundacjach, na cmentarzach, osiedlach mieszkaniowych, w parkach i szkołach wiąże się z pewnymi wymaganiami. Szczególnie pożądana jest cicha praca bez emisji spalin i nieprzyjemnego zapachu.  

Jeśli chodzi o ochronę przed hałasem i emisją spalin, urządzenia zasilane akumulatorami pokazują swoje mocne strony i przeważają nad urządzeniami zasilanymi benzyną – zarówno z perspektywy klientów, jak i wszystkich pozostałych osób w środowisku pracy.

Urządzenia akumulatorowe do wykorzystania w przestrzeni publicznej

Elastyczność i moc: Technologia akumulatorowa STIHL

Wydajna technologia profesjonalnych akumulatorów STIHL zapewnia długi czas pracy oraz inteligentne zarządzanie energią i ładowaniem. Dzięki temu można efektywnie wykonywać prace związane z pielęgnacją krajobrazu, ogrodu i drzew oraz prace komunalne. Niektóre profesjonalne akumulatory i urządzenia akumulatorowe są również produkowane w Niemczech.

Czas pracy profesjonalnych akumulatorów 

W poniższej tabeli podano czasy pracy profesjonalnych akumulatorów w jednostce „do ... minut”1 dla pilarek, aby umożliwić szybki przegląd.  

  AP 200
(187 Wh energii akumulatora2)
AP 200
(227 Wh energii akumulatora2)
AP 300 S
(281 Wh energii akumulatora2)
AP 500 S
(337 Wh energii akumulatora2)
MSA 160 C–B 42 min3 50 min 62 min 74 min
MSA 161 T 42 min3 50 min3 62 min 74 min
MSA 200 C–B 35 min4 40 min3 50 min 60 min
MSA 220 C–B 32 min4 37 min4 40 min3 48 min
MSA 220 TC–O 16 min4 25 min4 29 min3 34 min
MSA 300 C–O - - - 20-44 min

Podane czasy pracy na jedno załadowanie akumulatora i dane dotyczące powierzchni są wartościami orientacyjnymi i mogą się różnić w zależności od zastosowania i ciętego materiału.
Pojemność energii zgodnie ze specyfikacją producenta ogniwa. W celu wydłużenia żywotności wartość energetyczna w rzeczywistym zastosowaniu jest niższa.
Zalecany zestaw
4  Zmniejszona wydajność urządzenia

Ważna wskazówka: Podane czasy pracy na ładowanie akumulatora są wartościami orientacyjnymi i mogą się różnić w zależności od zastosowania i cięcia.

AP 500 S 

AP 500 S wyznacza nowe standardy dzięki innowacyjnej technologii Power-Laminat. Wyjątkowe i wytrzymałe ogniwa zapewniają większą moc i wydajność. Ponadto technologia ta podwaja żywotność oraz liczbę możliwych cykli ładowania w porównaniu ze wszystkimi innymi akumulatorami STIHL.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie ładowania

Dzięki STIHL można elastycznie ładować i bez problemu kontrolować flotę akumulatorów. Czy to w warsztacie, w biurze, czy w podróży – dla każdego zadania znajdziesz idealne rozwiązanie do ładowania.

Mężczyzna korzysta z laptopa w warsztacie.

STIHL connected – zalety pracy w sieci  

Dzięki STIHL connected Twoje urządzenia są podłączone do sieci i zawsze pod kontrolą – nawet, gdy jesteś w podróży. Ułatwia to przestrzeganie okresów międzyprzeglądowych – zarówno dla bezpieczeństwa pracowników, jak i dla wydłużenia okresu eksploatacji urządzeń. Umożliwia to również wymianę urządzeń na czas, jeśli zaistnieje taka potrzeba, co pozwala zminimalizować czas przestojów.

Akumulatory plecakowe STIHL AR 2000 L i AR 3000 L oraz akumulatory STIHL AP 500 S i AP 300 S można podłączyć do sieci i zarządzać nimi za pomocą zintegrowanego interfejsu Bluetooth®. Dzięki temu czas użytkowania i numer seryjny są od razu widoczne w aplikacji STIHL connected i na portalu STIHL connected. Akumulatory STIHL AP 300 S i AP 500 S umożliwiają ponadto analizę danych dotyczących stanu akumulatora, takich jak cykle ładowania, stan ogólny i – w przypadku AP 300 S – stan naładowania.

Znajdź swoje elektronarzędzie zasilane akumulatorowo

Jeszcze więcej dla miłośników techniki